Amióta figyelnünk kell arra, hogy az ételeinkbe ne kerüljön liszt, azóta döbbentünk rá, hogy jó szokás szerint, szinte minden étel tartalmaz, valamilyen formában némi gabonaőrleményt. Rejtett formában megjelenik a virslikben a sonkában, a kolbászban, a csokoládéban ?! Az éttermekben és a munkahelyi menzán szósznak álcázzák, vagy valamiféle bunda formájában kerül a húsra. Az az igazság, hogy nem csak Magyarországon ilyen elkeserítő a helyzet, mert Ő az idén több ízben járt külföldön és steak-en kívül mást bizony nem igen tudott enni. 🙁
De mit, van mit tenni, mi is ezeken az ételeken nőttünk fel,szerettük is ezeket, ezért pártfogásomba vettem néhányat, ilyen példának okáért a rántott hús, vagy zöldség, mert azt is szeretjük ám! Ahogy áttértünk a paleolit étrendre hamar elkészült az első próbálkozásom is, hiszen elengedhetetlen volt a panír paleosítása. 😉
Az elmúlt, lassan egy évben készült néhány csapni való kísérlet ez ügyben, de mindig is mondom, hogy rendkívül elnéző, türelmes és rendes családom van, főként ami az evést illeti, ezért a kísérleti alanyokat is nagy lelkesedéssel tüntették el a tányérról. :-))
No de én nem vagyok az a beletörődős fajta, úgyhogy addig-addig próbálkoztam, amíg végül megszületett az ideális panír és sütési konstelláció, mert hogy ez utóbbi nagyon nem mindegy! A paleo panír ugyanis zömében szezám, ami ugye mint tudjuk sütés hatására nem által megégni és megkeseredni, ezért hogy ennek elejét vegyük ne csapjuk forró zsiradékba a rántásra kész húsokat, hanem kenjük meg, vagy spriccoljuk le zsírral, vagy olajjal, és tegyük be a 200 °C-ra előmelegített sütőbe alsó-felső sütésre, mert ha így járunk el, akkor, mire illatozik a panír, addigra a hús is megsül a rucija alatt!
Tehát az eljárás a következő. Veszünk három mély tányért, az elsőbe szezámlisztet teszünk (olajtalanított), következő tányérba a tojásokat felverve némi sóval, a harmadik tányérba pedig rakhatunk egész szezámmagot, őrölt mandulát, mogyorót, vagy diót is!
A húst, ha csont nélküli, akkor klopfoljuk (én folpack alá teszem a húst, akkor nem röpdösnek a hús darabok szanaszét), csontos csirkecomb esetén a csont mellett szoktam megszurkálni. Enyhén sózzuk, majd kezdődhet a panírozás, megforgatjuk a szezámlisztbe, majd a tojásba végül a magba, vagy magőrleménybe.
Sütőpapírral kibélelünk egy megfelelő méretű tepsit, vékonyan megkenjük az általunk kiválasztott zsiradékkal, és egymás mellé fektetjük az így bebugyolált húsokat, vagy zöldségeket, a tetejét is megolajozzuk. Majd berakjuk a sütőbe és készre sütjük. Hogy mennyi ideig napoztatjuk őket, az függ hús fajtájától, és vastagságától is, a csirkemell, és a zöldségek kb. 30 perc alatt lesznek készen, a comboknak kicsit több idő kell!
Jó étvágyat!
Kommentek